Plzeň si v Brně otevřela střelnici a popáté za sebou vyhrála

Tango Brno doma přivítalo naše Áčko. Do Brna se jelo jako favorit a také se to na palubovce potvrdilo.

Zápas v Brně byl polovinu prvního poločasu vyrovnaný, domácí se dostávali do šancí, ale ty pochytal spolehlivý Landrgott, naopak na druhé straně po signálu nastřelil Mižár tyč. Ve 12 minutě se hosté ujali vedení, když po rychlém brejku a přihrávce Koce skóroval prvním ligovým gólem Hibler. Chvilku před poločasovou přestávkou se ještě trefil po kombinaci s Vnukem Šíša a stanovil tak poločasové skóre na 2:0.

Druhý poločas byl na branky bohatší. Hned v prvních minutách se hosté po pěkných akcích dvakrát prosadili. Nejprve znovu Šíša  a poté i Štrajt zasadili domácím rozhodující KO.

Tango se poté pokusilo udělat se zápasem něco v power-play, ale plzeňáci žádné komplikace nepřipustili a naopak sami do prázdné branky zvyšovali brankový účet zápasu. Dvakrát byl úspěšný Kasýk a jednou kapitán Vnuk. Domácí se prosadili pouze jednou a tak finální výsledek zápasu 7:1  pro hostující Interobal.

Slovo trenéra Plzně Petra Kučery:

"Poslední zápasy se mi hodnotí dobře. Naše hra má hlavu a patu a tým táhne za jeden provaz. Na klucích je vidět velká chuť, sebevědomí a futsalový um. Každý zná v týmu svojí roli.

Tango se snažilo hrát futsal, ale bohužel jejich oslabený tým na více v tomto zápase neměl. Od prvního našeho gólu jsem klukům věřil, zápas zvládli výborně takticky, poradili si i se soupeřovou power-play a dokázali unést i pár nepřesných výroků rozhodčích, v tom je také velký posun kupředu. Náš tým má velký potenciál a nebojím se říct, že někteří jedincí by si zasloužili v budoucnu šanci v národním týmu v jednom z jejich přátelských zápasů či soustředěních."

Sestava: Landrgott, Vykoupil – Mižár, Forman, Hibler, Kasýk,Vnuk, Štrajt, Stejskal, Koc, Šíša

Góly: 2x Šíša, 2x Kasýk, Vnuk, Hibler, Štrajt

Asistence: 2x Vnuk, Koc, 2x Stejskal