Juniorské týmy mají za sebou další zápasy ve futsalové lize

V neděli 10.1.2016 hrála U17 a U19 další turnaj juniorské ligy. Tentokrát jela Plzeň do Chomutova. Kategorie do 17-ti let stále bojuje o finálový turnaj. Hráčům do 19-ti let se nedaří.

V Chomutově šlo U17 o všechno a zvládla to na výbornou. Porazila domácí Baník Chomutov 2:1 a porazila i Benago Zruč nad Sázavou 3:0. Je tak na dobré cestě k účasti na Final Four. TABULKA U17 ZDE
Kategorie do 19-ti let již boj o finalový turnaj ztratila, ale jak se schoduje trenérská dvojice Kadlec - Mičkal... je to v hlavách a docházce. U19 nakonec oba zápasy prohrála. S Baníkem Chomutov i s Benagem stejným výsledkem 1:4. TABULKA U19 ZDE

Hodnocení k turnaji v Chomutově nám přidal jeden z trenérů mládeže - Tomáš Kadlec

U-17: „Výsledkově povedený turnaj, který nás zase o krůček přiblížil k postupu na Final-Four pro letošní rok. Herně to zase úplně super nebylo, kluci byli zbytečně nervózní a tím trpěla hra. Kombinace vázli a nervozita v koncovce hrála své. Ovšem obrovské plus byla bojovnost týmu, která v obou utkáních byla super. První utkání s domácími borci bylo spíše právě bojovné a kluci to zvládli na jedničku.

Druhé utkání bylo o trpělivosti, šancí bylo dost a jen nervozita způsobila , že jsme nedokázali vstřelit góly. Soupeř měl taky pár okamžiků, ovšem vynikající výkon Lukáše v brance nedovolil soupeři více než šanci.

Kluci musí takto dál pokračovat a všichni společně věříme, že to zvládneme a budeme se radovat z postupu.“

U-19: „Tady byl problém s docházkou, vypadli 2 kluci před odjezdem a tak bylo nutné kluky doplnit o mladé hráče kategorie U-17. V prvním zápase  a vlastně i ve druhém odvedli mladící velmi kvalitní výkon a pomohli klukům ve velmi kvalitních výkonech v obou prvních poločasech. Oba zápasy byli o půli 1-1.

Ovšem druhé poločasy se nepovedli, přišli individuální chyby a soupeři dokázali je využít. Pak už je těžké s výsledkem, něco udělat.

Tato kategorie bohužel hraje již jen o co nejlepší umístění v rámci skupiny západ. Ale především někteří z kluků končí po sezoně v týmu a hrají o svojí futsalovou budoucnost. Mají šanci se prosadit i v kategorii dospělých a je jen na nich jaké výkony do konce soutěže předvedou. Na jejich základě se bude odvíjet jejich další působení v našem klubu. Já věřím, že kluci v posledních kolech dokážou, že výsledky neodpovídají jejich možnostem a zaberou.“