10. SKUP Olomouc 2 16:43 1
11. Žabinští Vlci Brno 2 14:41 1

Kompletní tabulka

Pohár FAČR: Plzeň udolala Herd v prodloužení 9:8

V pondělí 12.10.2015 se ve sportovní hale v Chebu uskutečnil zápas osmifinále poháru FAČR mezi domácím Herdem Hradiště s naším Interobalem Plzeň.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a přibližně v 10 minutě jsme vedli 4:1. Co se poté dělo na palubovce je pro mě jen těžko k pochopení. Hráči hráli každý na sebe, chyběl pohyb a svým laxním přístupem posadili nadšeně bojující domácí na koně. Ti jezdili na palubovce na 150% a výsledkem toho bylo vyrovnané fotbalové utkání s minimem futsalových akcí. Utkání skončilo v základní hrací době remízou 6:6. Přišlo na řadu prodloužení 2x5 minut. V tom se obrázek hry neměnil. Utkání bylo otevřené a rozhodující gól a tím postup Plzně zajistil v poslední vteřině kapitán Tomáš Štverák. Plzni tak spadl velký kámen ze srdce a porazil Herd Hradiště 9:8 pp. Jediným pozitivem je tedy šťastný postup do čtvrtfinále poháru!
Utkání od 10 minuty z naší strany byla parodie na futsal a to se nesmí ani v poháru opakovat. Musíme přiznat, že Hradiště bylo opravdu blízko senzačnímu postupu a za to jak utkání probíhalo by si ho tento tým i zasloužil.

Hodnocení zápasu trenérem Plzně Petrem Kučerou: "Pro mě je naše včerejší vystoupení zklamáním. Když už si myslím, že by se mužstvo mohlo zvedat po povedeném zápase se Spartou, tak místo potvrzení formy, přijde zase sešup dolů. Co se děje v hlavách hráčů nevím, nerozumím tomu. Mužstvu dlouhodobě chybí vůdčí typ, který umí mužstvo, když je třeba, vyburcovat, zklidnit či udělat v týmu pořádek. Nemůže se stát abychom s takovým soupeřem ztratili vedení 4:1 a z klidného zápasu udělali takový boj. Týmu až příliš chyběla trojice Stejskal, Kasýk a Štrajt."

Sestava Plzně: Landrgott, Vykoupil – Forman, Mižár, Vnuk, Filinger – Abrham, Mariánus, Koc, Štverák – Šíša, Šebek, Like, Dobiáš

Góly Plzně: Štverák 2x, Filinger 2x, Šíša 2x, Like, Vnuk, Abrham

V pátek 16.10.2015 jedeme bojovat o další tři body za Démony do České Lípy.