Tři hattricky a druhá nejvyšší výhra v historii klubu

Předzápasové prognózy souboje mezi Interobal a Žabinskými Vlky zněly jednoznačně. To, co však ukázala realita, byla pro diváky v hale velká show. Výhra domácí Plzně 15:2 je druhou nejvyšší v klubové historii. Hned trojice hráčů se radovala z hattricku, Michal Seidler svůj 200. ligový zápas okořenil pěti vstřelenými brankami.

Zápas začal velmi zhurta. Už po sedmi vteřinách hry se z první trefy v sezoně radoval Dušan Künstner, když využil zaváhání v rozehrávce Brna. Vstřelil tak možná vůbec nejrychlejší gól ligové historie poté, co úvodní výkop měl na starosti soupeř. O minutu a půl později nabil Tomáš Vnuk Michalu Holému a ten tvrdou ranou zvýšil na 2:0. Poté už rozjel své střelecké představení i Michal Seidler. Na konci 6. minuty zvýšil na 3:0 a v 15. minutě na 4:0. Bůra v téže minutě završil Tomáš Vnuk svoji první trefou v utkání. Do poločasu se skóre měnilo ještě dvakrát. V poslední minutě úvodního dějství se potřetí trefil Michal Seidler a na 7:0 ještě 17 vteřin před sirénou navyšoval Michal Holý. V poločase tak Interobal suverénně vedl 7:0, byť i Lukáš Němec musel několikrát zasahovat.

Žabinští Vlci v poločase prostřídali brankáře. Nově nastoupivší Jaroslav Pšurný však udržel čisté konto jen o 4 vteřiny déle, než jeho předchůdce Václav Večeřa. Po 11 vteřinách druhého poločasu se prosadil Tomáš Vnuk. Poté přišel nejkrásnější moment utkání. Tomáš Vnuk si vyměnil míč s Michalem Holým a nádherným obloučkem přehodil hostujícího brankáře a bylo to  9:0. Také on v tu chvíli zapsal hattrick. Pouze o několik vteřin později završil desítku Martin Zdráhal po přihrávce brankáře Lukáše Němce. Následně se hostům podařilo snížit zásluhou Jiřího Bílého. Plzeňský gólostroj to ale nezastavilo. Svou čtvrtou branku v utkání přidal v polovině druhé půle Michal Seidler, na kterého v zápětí navázal i Michal Štrajt. Ve 35. minutě utkání se popáté prosadil Michal Seidler a skóre v tu chvíli bylo 13:1. Tři minuty před koncem se po nedůslednosti v obraně domácích prosadil brněnský Radim Trbušek. Poslední dvě slova v zápase si vzal Dušan Künstner, který dvěma góly zkompletoval hattrick a také skóre utkání na konečných 15:2.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Tomáš Štverák: „Takové utkání se hodnotí dobře. Kluci si od prvního střídání šli za výhrou a neponechali nic náhodě. Celý zápas jsme měli pod kontrolou, zahráli si všichni a nikdo se nezranil.“

Michal Odehnal (trenér, ŽV Brno): „Soupeři gratulujeme k jednoznačné a zasloužené výhře. Hned po zápase se mi vše hodnotí obtížně, ale velká část obdržených gólů jde za námi a to díky neuvěřitelným chybám, které děláme. Plus, když už se dostaneme do útočné kombinace, tak ji většinou vyhodnotíme špatně a nedotáhnete do finále.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - ŽABINŠTÍ VLCI BRNO 15:2 (7:0)

SK Interobal Plzeň: Němec (Vahala) – Holý, Seidler (K), Vnuk, Künstner, Buchta, Kozár, Havel, Rick, Zdráhal, Štrajt

Žabinští Vlci Brno: Večeřa (21. Pšurný) – Starý, Hanuš, Kratochvíl, Bílý, Hansl (K), Trbušek, Chráscina, Fessl

Branky: 1´ Künstner, 2´ Holý (Vnuk), 6´ Seidler (Künstner), 15´ Seidler (Holý), 15´ Vnuk (Seidler), 20´ Seidler (Vnuk), 20´ Holý (Seidler), 21´ Vnuk (Seidler), 24´ Vnuk (Holý), 24´ Zdráhal (Němec), 30´ Seidler (Holý), 32´ Štrajt (Zdráhal), 35´ Seidler (Štrajt), 39´ Künstner (Holý), 40´ Künstner (Holý) – 27´ Bílý (Starý), 37´ Trbušek (Chráscina)

Karty: nikdo - nikdo

Rozhodčí: Laštovička, Cichra – Stádník