13. kolo, Pá 11.01 20:00

14. kolo, Pá 18.01 19:30

Helas Brno

Plzeň po výhře 11:5 postupuje přes Teplice do semifinále!

Interobal Plzeň slaví historický úspěch, když po výhře 11:5 postoupili přes Svarog Teplice do semifinále VARTA futsal ligy. Rozhodnout musel až pátý zápas a Plzeň vyhrála sérii 3:2 na zápasy.

Plzeň má nakročila k postupu do semifinále už v prvním poločase. Teplice sice šly do vedení, když si odražený míč našel Nene. Avšak domácí srovnali, když si počínal důrazně Slavík při presinku a zakončil mezi nohama Hůly. Navíc stejný hráč ještě vymetl chvíli poté levou šibenici hostující branky. Interobalu se povedlo třikrát prosadit v rozmezí 15. a 16. minuty a hostům se navíc v závěru nepovedla powerplay. V té dokonce inkasovali z nohy Křemena a větší šanci si před Němcem při hře bez gólmana nevypracovali.  Do kabin se tedy šlo za stavu 6:2.

Teplice chtěly hned od úvodu druhé půle diktovat tempo hry a dostat se na dostřel, ale opak se stal pravdou. Připomněl se totiž Tomáš Vnuk, který nejprve ve 22. minutě proměnil sólový nájezd na Hůlu a pak se dvakrát trefil do prázdné branky při teplické power-play. Ve 29. minutě tak byl stav 9:2 a zdálo se, že je rozhodnuto. Teplicím se pak ale během dvou minut podařilo dát tři góly a cítily šanci na zdramatizovnání utkání. To ale ovšem rázně odmítl Jan Křemen, který mohl při útoku po levé straně nahrávat na zadní tyč Vnukovi, ale místo toho si před Jeanem navedl míč na střed a tvrdou střelou se trefil pod břevno. Jedenáctý gól přidal do prázdné brány Tomáš Štverák.

Tomáš Vnuk (Interobal Plzeň): "Jsme velmi rádi, že jsme páté utkání zvládli a postoupili jsme. Všichni si mysleli, že Teplice přejedeme 3:0 na zápasy, ale byl to velmi těžký soupeř. Na druhou stranu vypustily poslední tři kola aby mohly hrát s námi. Vybraly si nás a asi jim to karma vrátila."

Michal Hůla (Svarog FC Teplice): "Je to veliké zklamání. Chtěli jsme vyhrát a postoupit, ale i tak jsme druhý tým tabulky dokázali potrápit a i to je úspěch. Bohužel jsme opět nedodrželi taktické pokyny a dostali hloupé góly ze standardek, což nás stálo zápas i postup."

Branky: 9. Slavík, 10. Slavík (Havel), 15. Křemen (Vnuk), 16. Štverák (Křemen), 16. Abrham (Havel), 19. Křemen, 22. Vnuk, 27. Vnuk, 29. Vnuk, 34. Křemen, 40. Štverák – 4. Nene, 10. Claudinho (Černý), 30. Kulhánek (Kasal), 30. Černý (Jean), 31. Baran

SK Interobal Plzeň: Němec (Bartůněk) – T. Buchta, Vnuk, Slavík, Sláma, Štrajt, Havel, Abrham, Štverák, Holý, Mižár (C), Křemen, Künstner

Svarog FC Teplice: Hůla (Kudrna) – Nene, Baran, Lucas Borges, Beran, Černý, Kulhánek (C), Claudinho, Künzl, Bachor, Jean, Kasal, Bachor