13. kolo, Pá 11.01 20:00

14. kolo, Pá 18.01 19:30

Helas Brno

Z Mělníka s prázdnou

Ani ve druhém kole VARTA futsal ligy naši hráči nebodovali. Po prohře 4:8 s Chrudimí neuspěli ani na palubovce Mělníka. Od soutoku Labe s Vltavou se vrátili s porážkou 2:4. xxx FOTO: Michal Pavlík

První gól padl v 9. minutě po kombinaci domácích hráčů, kterou završil Jan Babovák-  1:0. Na 2:0 zvýšil ve 13. minutě krásnou střelou z dálky Dominik Zdržálek.

Ve druhém poločase dali první gól plzeňští futsalisté, kdy se trefil z penalty Michal Holý. Ve 36. minutě zvýšil vedení na 3:1 kapitán Olympiku Jiří Vokoun z 10m kopu. V minutě 39. přidal gól opět Jiří Vokoun přes celé hřiště při power-play Plzně. O minutu později už jen upravil skóre na 4:2 Tomáš Abrham.

Ohlasy k utkání:

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Jsem na kluky hrdý, dnes na hřišti nechali úplně všechno. Vítězství nad Plzní je pro nás obrovsky cenné, moc týmů je o body obírat nebude. V prvním poločase to byl od nás velmi dobrý výkon, hráli jsme to co jsme si řekli a podařilo se nám jít do vedení 2:0. Ve druhém jsme se dostali pod velký tlak, nedařilo se nám držet balon a hlavně díky skvělému výkonu brankaře Mareše jsme vítězství udrželi až do konce. Doufám, že nás výhra nakopne do dalších zápasů a budeme sbírat body i s takto silnými soupeři.“

Dominik Zdržálek, hráč Olympiku: ,,Plzeň byla obrovským favoritem. Ale my jsme dnes hráli na 1000%, využili jsme brejků a víc asi není, co dodat. Senzační výhra. Dokázali jsme si, že na to máme a jedeme dál.“

David Frič, trenér Interobalu: ,,Mělník hrál přesně to, na co jsme hráče připravili před utkáním. Příčinou prohry je jednoznačně nedůraz a neochota podstoupit osobní souboje před bránou soupeře.“

Branky: 9. Babovák (Demeter), 13. Zdržálek (Demeter), 36. Vokoun (10 m kop), 39. Vokoun – 29. Holý (10 m kop), 39. Abrham (Vnuk)

Karty: 29. Zdržálek (MEL) – 32. Vnuk (PLZ), 34. Abrham (PLZ)

SK Olympik Mělník: Mareš (Rusak) – Zdržálek, Iemelianov, Mažári, Kuč, Vokoun „K“, Nečas, Demeter, Babovák, Vála

SK Interobal Plzeň: Němec (Bartůněk) – Rešetár „K“, Vnuk, Slavík, Sláma, Abrham, Kasýk, Sklenář, Holý, Zajíček, Křemen, Künstner, Havel

Rozhodčí: Plzák, Vlašič – Trlida, Delegát: Černý M.