14. kolo, Pá 18.01 19:30

Helas Brno1
SK Interobal Plzeň 9

Interobal si proti Mělníku zastřílel

Jednoznačnou záležitostí domácích byl duel VARTA futsal ligy mezi Plzní a Mělníkem. Na rekordní plzeňské výhře sezóny poměrem 14:0 se podílel hattrickem kapitán Lukáš Rešetár a šesti body Michal Kovács.

Plzeň nasadila při zranění Lukáše Němce podruhé od začátku do brány Jakuba Luhového a svého soupeře od úvodní minuty přehrávala.

Rozbor soupeře začal už ve 3. minutě Jakub Mižár úvodní trefou. V 5. minutě si Michal Kovács narazil s Holým a bylo to 2:0 pro domácí. V 10. minutě pak načal svou cestu za hattrickem kapitán Interobal Lukáš Rešetár, střelou pod břevno zvyšoval na 3:0 pro domácí. V 16. minutě si pak snadno došel pro svůj druhý zásah v utkání Michal Kovács – 4:0. Stejný hráč našel v 19. minutě Jana Křemena – 5:0 a ve 20. minutě ukončil první poločas z pohledu Interobalu Tomáš Buchta – 6:0.

Po změně stran bylo s odevzdanými hosty ještě hůř. Ve 23. minutě zvyšoval Lukáš Rešetár na 7:0 a osmý gól slavil do odkryté klece Dušan Künstner – 8:0. Prázdnou bránu pak trefil i Tomáš Abrham ve 26. minutě – 9:0.

Demolice Olympiku ještě nekončila, ve 29. minutě slavil desítku v síti soupeř Vojtěch Turek –10:0. O dvě minuty později připravil další zásah Kovács pro Michala Holého – 11:0. Ve 36. minutě si druhou trefu v utkání připsal Vojtěch Turek – 12:0 a ve 38. minutě Abrham patičkou přiťukl Lukáši Rešetárovi, který zkompletoval hattrick – 13:0. Poslední hřebíček zatloukl do mělnické rakve ve stejné minutě Tomáš Abrham – 14:0.

V závěru mohl přijít o první čisté konto v lize mladý gólman Interobalu Jakub Luhový, který si odbyl ligovou premiéru od první minuty před plzeňským publikem. Zakončení jeho spoluhráče Slavíka dvanáct sekund před koncem ale skončilo na vlastním břevně.

Hodnocení:

Jakub Luhový (gólman SK Interobal): "Na ten zápas jsme se připravovali, věděli jsme, že při naší bodové ztrátě na čelo musíme vyhrát. Takže to byl důležitý zápas. V kabině jsme se nahecovali, abychom začali od začátku, nastříleli góly a měli to jednodušší. To se povedlo a tak po třetím gólu soupeř odpadl. A ve druhé půli už to byl zápas jen o tom, kdo si dá víc gólů."

Trenér  SK Olympik Mělník Jakub Němec: ,,To co jsme dneska předvedli byla parodie na futsal. Výsledek není dán tím, že Plzeň předvedla dobrý výkon, ale tím, že my jsme byli naprosto tragický. To, že nám chybí většina hráčů sestavy je jedna věc, ale nemůžeme k utkání přistoupit tímto způsobem. Připadalo mi, že většina hráčů nebyla na utkání psychicky přítomna. Neplnili jsme vůbec taktiku, jakou jsme si před zápasem řekli, chybělo nasazení, důraz a chuť hrát. Z toho plynulo to, že nám se nedařilo vůbec nic, proti tomu Plzeň do čeho kopla, to skončilo v bráně. Z tohoto zápasu se musíme poučit, jít do sebe a do příštího zápasu úplně změnit přístup.´´

SK Interobal Plzeň - SK Olympik Mělník 14:0 (6:0)

Branky: 3.  Mižár (Künstner), 5. Kovács (Holý), 10. Rešetár (Kovács), 16. Kovács (Holý), 19. Křemen (Kovács), 20. Buchta (Künstner), 23. Rešetár, 24. Künstner (Turek), 26. Abrham (Kovács), 29. Turek (Havel), 31. Holý (Kovács), 36. Turek (Sklenář), 38. Rešetár (Abrham), 38. Abrham (Holý)

Sestavy:

SK Interobal Plzeň: Luhový (Bartůněk) – Rešetár (C), Buchta, Slavík, Turek, Havel, Abrham, Sklenář, Kovács, Holý, Mižár, Křemen, Künstner

SK Olympik Mělník: Mareš (21. Rusak) – Gabčo, Kuč, Vobořil, Vála, Čácha, Nečas, Šuba, Demeter, Vála, Prejsa (C)