14. kolo, Pá 18.01 19:30

Helas Brno1
SK Interobal Plzeň 9

Byl to nadstandardní ligový zápas, hodnotí střet se Spartou Holý

Ke šlágru 15. kola VARTA futsal ligy přijela do Plzně pražská Sparta. V této sezóně se oba týmy potkaly už potřetí, v prvních dvou vzájemných střetnutích se radovala Sparta. Po velmi bojovném a srdnatém výkonu ovšem ani na potřetí plzeňští neodcházeli se ziskem bodu. Po napínavém závěru utkání vyhráli Pražané 5:4.

Utkání začalo velkým tlakem Sparty, která převážně po celý zápas držela míč. Od úvodních minut byl v permanenci gólman domácích Jakub Luhový, který převedl několik výstavních zákroků a držel Plzeň od úvodu ve hře. V deváté minutě šla do vedení i přes velkou převahu Sparty paradoxně Plzeň. Michal Kovács našel dlouhým pasem před brankou Sparty Lukáše Rešetára, který dal domácím jednogólový náskok. I nadále byla Sparta lepší, ovšem Plzeň držela těsné vedení. To jí vydrželo až do 16. minuty, poté v rozmezí 50 vteřin Sparta dvakrát udeřila a otočila skóre na svou stranu.  Po druhém gólu Sparty si domácí trenér David Frič vzal timeout, který se ukázal velmi účinným, protože vzápětí Jan Křemen našel Michala Holého, který srovnal na 2:2. Vyrovnaný stav do poločasu ale nevydržel. V poslední minutě prvního poločasu se šťastně dostala Sparta opět do vedení.

Ve druhé půli se dlouho sváděla taktická bitva bez branek a bez velkých šancí. Teprve v polovině druhého poločasu šli domácí do úniku 2 na 1, který ovšem špatně vyřešili a z protiútoku inkasovali gól na 4:2. O dvě minuty později se domácí opět dostali na dosah, když Michal Holý posunul míč Lukáši Rešetárovi, který dostal Plzeň na dosah. Odpověď Sparty byla ale rychlá. Ani ne o minutu později využila přečíslení a opět odskočila na rozdíl dvou branek. Plzeň se ke konci utkání začala dostávat do šancí. Dvě minuty před koncem vzal Jan Křemen zakončení na sebe, orazítkoval však jen vzdálenější tyč. Necelou minutu před koncem vyhrál Lukáš Rešetár osobní souboj a skákavou střelou vstřelil svůj třetí gól v utkání a snížil na 4:5 z pohledu Plzně. Konec zápasu odehrála Plzeň bez brankáře a vytvořila si dvě zajímavé situace, v zakončení však chybělo potřebné štěstí a utkání tak skončilo těsnou výhrou Sparty v poměru 5:4.

Michal Holý k utkání: „Byl to těžký zápas, Sparta má 8 výborných individualit, takže téměř každá naše chyba se trestala. K bodu chybělo v posledních dvaceti vteřinách pár centimetrů, když jsem nedošáhl na balón od Honzy Křemena a mohl jsem vyrovnat. Skoro jsme z minima vytěžili maximum, je to škoda. Určitě to byl nadstandartní zápas naší ligy, protože my jsme se zvedli a nějakou kvalitu máme. O Spartě se vůbec nemusíme bavit, to je kandidát na titul a chtěla by to konečně vzít Chrudimi, takže zápas to byl určitě kvalitní. Jsme rádi, že lidi přišli, že jsme je aspoň trochu potěšili a budou chodit dál.

SK INTEROBAL PLZEŇ - AC SPARTA PRAHA 4:5 (2:3)

Branky: 9´ Rešetár (Kovács), 18´ Holý (Křemen), 32´ Rešetár (Holý), 40´ Rešetár – 16´ Drahovský (Seidler), 17´ Drahovský (D. Cupák), 20´ Angellot (Wilde), 30´ Seidler (D. Cupák), 32´ Wilde (Drahovský)

SK Interobal Plzeň: Luhový (Bartůněk) – Rešetár (C), Křemen, Kovács, Holý – Slavík, Künstner, Abrham, Havel – Sklenář, Sláma, Turek, Buchta

AC Sparta Praha: Gerčák (Bezstarosti, Vahala) – Amrani, Angellot, Novak, Wilde, Drahovský, Grbeša, D. Cupák, Hora, Seidler (C), Vnuk

Rozhodčí: Rygl, Petr – Kliner