14. kolo, Pá 18.01 19:30

Helas Brno1
SK Interobal Plzeň 9

Interobal v Liberci jasně vyhrál

Už v pátek se Interobal představil v Liberci. Hráči dostali jasný úkol, z posledních čtyř ligových utkání vybojovat plný počet dvanácti bodů. K tomuto cíli vykročili na severu Čech výhrou 10:2.

Celé utkání se neslo v duchu dobívání liberecké branky. Interobal si od začátku vytvářel šance a byl velmi aktivní. V 7. minutě rozvlnil síť  jako první Michal Kovács, když prostřelil domácího gólmana z přímého kopu. Plzeňští dlouho nemohli přidat druhou branku. Až v 15. minutě po nádherné souhře a přihrávce Tomáše Buchty před prázdnou bránu zvýšil na 2:0 Zdeněk Sláma. Poté se s góly roztrhl pytel. V 16. minutě se během 57 vteřin dvakrát prosadil Tomáš Buchta. Nejprve po přihrávce Jakuba Mižára svou střelou nasadil dvoje "housle" a zvýšil na 3:0. Poté dokázal dorazit pokus Zdeňka Slámy do odkryté branky. Na poločasových 5:0 završil dvě minuty před koncem půle Lukáš Rešetár, když využil špatný výkop gólmana domácích a následné přiťuktutí od Michala Kovácse.

Do druhého poločasu naskočil poprvé po zranění gólman Lukáš Němec. Gólový účet druhé půle načal Vojtěch Turek, který na dvakrát překonal gólmana Liberce. Asistenci si připsal Dušan Künstner. Ani ne za dvě minuty Dušan Künstner připravil další gól, tentokrát pro Zdeňka Slámu, který poslal míč do protipohybu brankáře. Na 8:0 zvýšil po kombinaci se Zdeňkem Slámou Vojtěch Turek, který si v zájemných utkáních s Libercem v této sezóně připsal již pátý gól. Ve 29. minutě zvýšil povedenou ranou na 9:0 Michal Holý, asistoval mu Michal Kovács. Následně se plzeňský gólostroj zadrhl a své šance si vytvořil také Liberec. Ve 34. a 35. minutě se domácí dvakrát prosadili a upravili skóré na 2:9. Poslední slovo ale opět měla Plzeň. Tři minuty před koncem rozehrával Vojtěch Turek přímý kop, míč nakonec doputoval k Václavu Sklenářovi, který završil na konečných 10:2 pro Plzeň. V posledních vteřinách ještě Liberečtí kuriózně nastřelili během pěti vteřin třikrát tyčku, to už ovšem bylo v tomto utkání vše.

David Frič k utkání: I přes vysokou výhru jsme neodehráli dobré utkání, byla tam spousta chyb jak v obranné, tak útočné fázi. Nezakončovali jsme naplno, bylo to laxní a soupeř bojoval a poctivě pracoval. Naše hra směrem dopředu postrádala kreativitu, přesnost i rychlost. Mysleli jsme si, že se nic nemůže stát a směrem dozadu v druhé půli to bylo nezodpovědné, soupeř si zasloužil vstřelit branek více.

FTZS LIBEREC - SK INTEROBAL PLZEŇ 2:10 (0:5)

FTZS Liberec: Garčár, Dlask – Bína, Baláž, Henzl, Rašín, Kazda, Benek, Kaiser, Rumler

SK Interobal Plzeň: Luhový, Němec – Rešetár, Buchta, Slavík, Sláma, Turek, Havel, Sklenář, Kovács, Holý, Mižár, Křemen, Künstner

Branky: 34´ Benek (Henzl), 35´ Kazda (Baláž) – 7´ Kovács, 15´ Sláma (Buchta), 16´ Buchta (Mižár), 16´ Buchta (Sláma), 18´ Rešetár (Kovács), 24´ Turek (Künstner), 26´ Sláma (Künstner), 28´ Turek (Sláma), 29´ Holý (Kovács), 37´ Sklenář (Turek)