14. kolo, Pá 18.01 19:30

Helas Brno1
SK Interobal Plzeň 9

První čtvrtfinále Interobal prohrál

První čtvrtfinálový souboj se Slavií přinesl velké množství šancí. Po několika smolných momentech Plzně nakonec zvítězila Slavia 4:2 a ujala se vedení v sérii.

Do utkání vstoupil aktivněji Interobal. Svou dobrou střeleckou formu mohl hned ve druhé minutě potvrdit kapitán Lukáš Rešetár, který se uvolnil na levé straně, své zakončení ovšem poslal jen do vzdálenější tyče. Smůla se ho držela i o minutu později, kdy si položil gólmana Slavie, ale kvůli ztrátě rovnováhy opět zakončil jen do tyče. Další obrovskou šanci na skórování měl v 5. minutě Michal Štrajt, ten svou střelu z výhodné pozice nasměroval jen doprostřed branky, kde byl připravený brankář domácích. Poté začala být nebezpečná i Slavia, výborné zákroky ovšem předváděl Lukáš Němec. 8. minuta přinesla první gól utkání. Po kombinaci kolem brankoviště se prosadili domácí a ujali se vedení. Následně se hra lehce uklidnila a šancí ubylo. Tuto pasáž utnul ve 13. minutě až další útok Plzně. Lukáš Rešetár nebezpečně vystřelil, k dorážce se dostal Jan Havel, ale i tenhle pokus opět skončil na tyči domácí branky. Vzápětí měla velkou šanci i Slavia, výborně zasáhl Lukáš Němec a stav se nezměnil. V 18. minutě Slavia zvýšila na 2:0, Plzeň ale přišla s rychlou odpovědí. O minutu později se po rohovém kopu Michala Kovácse nadvakrát prosadil Michal Holý. V zápětí si Plzeň připsala 5. akumulovaný faul, k dlouhé penaltě už ale Slavii nepustila a do kabin se tedy šlo za stavu 2:1.

Na začátku druhého poločasu stálo štěstí při Plzni. Za Lukášem Němcem zahučela po střele jednoho z domácích branková konstrukce. Ve 25. minutě odskočila Slavia znovu do dvoubrankového vedení. Plzeňští ve středu hřiště přišli o balón a domácí využili situaci dva na nikoho. Lukáš Němec už nestihl zasáhnout. Poté se hra přelévala bez větších šancí na obou stranách. Až ve 37. minutě si Slavia připsala 5. akumulovaný faul, po kterém se Interobal rozhodl pro hru bez brankáře. Ta ovšem k žádné větší šanci nevedla a v poslední minutě utkání trefili hosté odkrytou branku. To ale v tomto utkání nebylo vše. O několik vteřin později prostřelil po přihrávce Michala Kovácse brankáře domácích se štěstím Jan Křemen a snížil na konečných 4:2.

Michal Holý k utkání: Utkání bylo takové, jaké jsme čekali. Slavia je velmi dobře fyzicky připravená.Prvních pět minut jsme byli lepší a měli jsme minimálně dvě šance, které jsme měli proměnit. Kdybychom šli do vedení, tak by ten zápas asi vypadal jinak. Pak jsme bohužel dostali dva góly a Slavia dneska asi zaslouženě vyhrála. Klíčový byl gól na 3:1. Po gólu na 2:1 jsme ještě žili, poté už to bylo, jestli vyrovnáme na 2:2 a budeme v tom zápase, ale bohužel se tak nestalo a dostali jsme a to už je potom těžké dotáhnout. Power-play nám taky nevyšla a po gólu do prázdný na 4:1 bylo hotovo. Do odvety se musíme zlepšit, hlavně my, první čtyřka. Dneska jsme dostali všechny góly. Musíme se jim lépe fyzicky vyrovnat. Pro nás se ale nic nemění, pokud chceme postoupit, tak musíme vyhrát jedno utkání na Slavii. Teď bude ale důležité vyhrát doma.

SK SLAVIA PRAHA - SK INTEROBAL PLZEŇ 4:2 (2:1)

SK Slavia Praha: Karpiak (Žežulka) – Klíma, Pytlíček, Směřička, Jošt, Sita, Pršič, Leovski, Radovanovič, Krasnič, Homola (C), Záruba, Hájek

SK Interobal Plzeň: Němec (Luhový) – Rozboud, Rešetár (C), Buchta, Slavík, Sláma, Štrajt, Havel, Kovács, Holý, Mižár, Křemen, Künstner

Branky: 8´ Směřička (Leovski), 18´ Radovanovič (Pršič), 25´ Záruba (Leovski), 40´ Záruba – 19´ Holý (Kovács), 40´ Křemen (Kovács)

Rozhodčí: Čep, Gasnárek – Šenkýř