11. SK Olympik Mělník 5 19:44 0
12. FC Tango Hodonín 5 9:41 0

Kompletní tabulka

Dramatickou bitvu Plzeň zvládla a vede ligu

Průběh plný zvratů napsalo včerejší utkání mezi domácími Teplicemi a Plzní. Strhující drama nakonec přisoudilo všechny tři body Interobalu, který je tak i po čtvrtém kole VARTA futsal ligy stoprocentní a vede tabulku soutěže.

Úvod utkání Plzni příliš nevyšel. Teplice více držely balon a vytvářely si střelecké příležitosti. Tyto faktory proměnily ve vedoucí branku už ve 4. minutě, kdy měl Lukáš Němec zakrytý výhled a se střelou domácích nemohl nic dělat. Tento stav vydržel 10 minut, tedy do 14. minuty, kdy Tomáš Vnuk našel Lukáše Rešetára, ten se zbavil obránce a střelou pod břevno vyrovnala na 1:1. Tento stav měl ovšem jepičí život. Chybnou rozehrávku Plzně vystihl domácí hráč a střelou na zadní tyč opět převážil skóre na stranu Teplic. V posledních vteřinách prvního poločasu mohlo být srovnáno, střela Tomáše Vnuka ale jen orazítkovala tyč a do šaten se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Na začátku druhé půle nemohl nikdo tušit, jaké drama nám zápas ještě nabídne. V 5. minutě druhého poločasu nejprve jeden z domácích netrefil prázdnou branku. Chvíli na to se potvrdilo pravidlo „nedáš - dostaneš“ a Lukáš Rešetár po přihrávce Tomáše Vnuka vyrovnal podruhé. To ovšem nebylo vše, hned za minutu po lajně postrčil Dušan Künstner míš na Tomáše Vnuka, který si na hranici pokutového území položil brankáře Teplic a pohodlně skóroval do prázdné - 2:3 pro Plzeň. To byl ovšem teprve začátek všeho. Ve 31. minutě Lukáš Němec podrazil domácího hráče v pokutovém území, dostal žlutou kartu a následovala krátká penalta, kterou domácí proměnili. Sedm sekund po rozehrání už ovšem Plzeň opět vedla. Jaroslav Slavík vyslal středem hřiště Tomáše Vnuka, který lobem o břevno přes padajícího brankáře vrátil Plzni vedení. Zhruba po dvou minutách hry přišlo nešťastné zpracování míče Lukášem Němcem, po kterém zahrál rukou, dostal druhou žlutou kartu a tedy i červenou. To pro Interobal znamenalo dvě minuty v oslabení a Lukáše Němce musel nahradit Jakub Luhový. Během několika vteřin po svém příchodu chytil tři gólové střely a udržel tak Plzni vedení. „Nebylo mi dobře, ale věřil jsem, protože jsem viděl, že Teplice už nemají moc sílu. Ti tři kluci, co tam byli včetně Kuby, musím před nimi smeknout, jak se toho zhostili. Když jsme tu přesilovku zvládli, tak už jsem věřil, že to dotáhnem,“ řekl po utkání plný emocí trenér Marek kopecký. „Připraven naskočit jsem byl, protože Ňéma nebyl úplně zdravotně v pořádku, tak jsem se rozcvičoval. Ty rychlé zákroky mi strašně pomohly a chtěl jsem to s klukama na hřišti dotáhnout do vítězného konce,“ líčil po bitvě Jakub Luhový. Po ubráněné přesilovce přišel další zvrat. Teplice zaznamenaly šestý faul a Plzeň tak měla výhodu 10m penalty. Tu si postavil Michal Štrajt a s nutnou dávkou štěstí prostřelil domácího brankáře. „Hrozně mě to těší, po dlouhé době jsem šel na desítku s pocitem, že si opravdu věřím. Bylo to trochu se štěstím, ale spadlo to tam,“ zhodnotil tento důležitý okamžik sám autor gólu. Čtyři minuty před koncem tak Interobal vedl 5:3 a Tepličtí se rozhodli pro hru bez brankáře. Během ní si dlouho nedokázali vytvořit větší šanci a Plzeň tak měla prostor střílet přes celé hřiště na prázdnou branku. Dvakrát to zkoušel Jakub Luhový, jednou Lukáš Rešetár, ani jednou ovšem míč v síti neskončil. Minutu před koncem z tohoto dramatu udělaly Teplice ještě větší drama, když se brankář domácích prosadil a snížil na 4:5. V poslední vteřině ještě Jakuba Luhového vystrašila hlavička, která mířila jen těsně vedle. Gól už však žádný nepadl a tento strhující souboj tak Interobal zvládl s plným bodovým ziskem.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Hůla, brankář Svarog FC: V dnešním zápase se těžko hledá něco pozitivního. Utkání rozhodly naše chyby. Všechno z naší strany bylo špatně. Musíme spadnout nohama na zem a tvrdě pracovat, protože takhle by to dál nešlo.

Marek Kopecký: Teplice byly těžký soupeř a my jsme ten zápas vůbec nezačali dobře. Přípravu nám v týdnu narušila reprezentace U21, tudíž jsme měli jenom dva tréninky. Poté jsme začali hrát na dvě čtyřky, více presovat a bylo vidět, že s tím mají Teplice problémy. Musím před svými hráči smeknout, jak v sedmi lidech dokázali bojovným výkonem otočit utkání. Musíme ovšem zůstat pevně nohama na zemi, dát do kupy všechny zraněné kluky a připravit se na další zápas.

SVAROG FC TEPLICE - SK INTEROBAL PLZEŇ 4:5 (2:1)

Svarog FC Teplice: Hůla – Soukup, Teka, Claudinho, Černý ("K"), Baran, Šebek, Litvinov, Tato, Künzl, Sebiskveradze, Ossorio, Taverna, Prea

SK Interobal Plzeň: Němec – Luhový, Rešetár ("K"), Vnuk, Slavík, Kovács, Štrajt, Havel, Holý, Künstner

Branky:  4´ Prea (Ossorio), 15´ Černý, 31´ Teka (pen.), 40´ Hůla – 14´ Rešetár (Vnuk), 27´ Rešetár (Vnuk), 28´ Vnuk (Künstner), 31´ Vnuk (Slavík), 36´ Štrajt (10 m)

Karty: 26´ Litvinov, 36´ Černý – 15´ Havel, 31´ a 33´ (ČK) Němec

Rozhodčí: Milner, Lafek – Plzák