Futsalovější Plzeň vrátila Helasu vysokou porážku

SK Interobal Plzeň zažil letos svoji obnovenou prvoligovou premiéru právě na palubovce Helasu Brno a bylo to v září velké zklamání. V téměř prázdné hale nováček dlouho držel těsný výsledek, ale pěti góly v poslední desetiminutovce, třemi penaltami a dvěma červenými zápas Západočechům pořádně zhořkl.

První prosincový pátek přišla konečně šance na odvetu. Na domácí Plzeň přišla sedmkrát vyšší návštěva, než v Brně, opět vyprodaná hala TJ Slavie VŠ Plzeň hostila 350 diváků. V bráně dostal opět šanci odchovanec Landrgott, který se pomalu stává jasnou jedničkou. Hra začala bojovně, ale opatrně a plná nepřesností na obou stranách. Po jedné takové namazal soupeři před domácí brankou Stejskal, ale "Goťák" vyrazil. Po souboji pak potřeboval ošetřit domácí Štrajt, k čemuž měl nějaké připomínky hostující trenér. Do šance se pak dostali domácí, Vnuk se uvolnil kličkou do středu, mohl střílet, ale dával ještě na Mižára, ten těsně nedosáhl před odkrytou brankou. V páté minutě našel dlouhým pasem Stejskal krásně Štrajta, ten si zpracoval na prsa a ze vzduchu pálil z úhlu těsně vedle, o chvíli později měl Štrajt ještě větší tutovku, Štverák se "proboural" přes dva protihráče, špičkou prodloužil volnému "Mikimu" před prázdnou, skákavý neposedný míč ale skončil vedle brány. Hostující Lacko prověřil pozornost domácího brankáře dobře kopnutou standartkou, na druhé straně trefil Kasýk tyč. Hra se hodně kouskovala a příliš krásy nepřinášela, tečovanou střelu zlikvidoval opět Landrgott a když už o chvíli později byl překonán, zachránil domácí "Dino" Forman a vykopl míč z brankové čáry. Hra až na konci poločasu začala mít tempo, dramatičnost dodával také vysoký počet faulů na obou stranách, kdy si museli oba týmy dávat pozor. Koc utekl po levé straně a pěkně předložil míč před bránu Štverákovi a ten dvě minuty před půlí prolomil střeleckou nemohoucnost na obou stranách a pod brankářem trefil na 1:0, gól pak oslavou věnoval své manželce Janě, se kterou každým dnem očekává přírůstek do rodiny. Soupeřův hráč Vlach pak zřejmě únavou při souboji na půli padl jako podťatý a rozhodčí mu odpískl šestý faul. Domácí na desítku poslali do branky specialistu Prekopa, ale Lacko trefil k tyči přesně a rychle vyrovnal na 1:1. S tím se ale domácí nesmířili, vrhli síly do útoku, kde brněnští faulovali do šance se řítícího Vnuka a následující desítku Štrajt s přehledem proměnil a dal tak v půli přeci jen domácím vedení, 2:1.

Druhý poločas začal tak, jak skončil první, tedy brankou Štrajta. To se trefil po krásné rozehře rohu na jeden dotek střelou k tyči, 3:1 a hned o chvíli dýl mohl zvýšit Štverák, střelou zprava ale jen těsně minul branku. Při naší ztrátě uteklo Brno do přečíslení dva na jednoho, ale tím jedním byl výborně hrající Štrajt, který míč skluzem uklidil do bezpečí. "Goťák" při jednom souboji o míč bohužel vykročil z brankoviště a Helasu se nabídla zajímavá standartka, šikovný Lacko ale napálil jen tyč. Hosté se gólu ale brzy dočkali, přesný výhoz Šimona si ramenem zpracoval Hanuš a pěkně uklidil do protipohybu domácího brankáře, 3:2. Dvougólový rozdíl mohl domácím vrátit Koc, po obloučku Štveráka měl na to čas i perfektní místo "mezi kruhy", míč ze vzduchu ale napálil příliš vysoko a tak udeřil soupeř. Domácí si nepohlídali na pravé straně aut, agilní Lacko se poměrně snadno uvolnil a prostřelil vše v cestě a vyrovnal na 3:3. Hosté velmi zagresivnili hru a předvedli mnoho zákroků na hraně i za ní. Po jednom faulu Plzeň rychle rozehrála standartku a hostující brankář podkopnul Štveráka, který by se jinak okolo něj otočil a dával do prázdné. Vyloučení brankář Šimon neunesl a předvedl etudu  na téma hlouposti. Natlačil se nejprve na rozhodčího, chvíli se zdálo, že ho napadne ale nakonec se agresor spokojil s tím, že ho vykřičel a odstrčil, následně odcházel, aby se k němu vrátil a vše mu dopověděl a zase odešel, zakopl míč, cestou zpátky si to ještě běžel vyříkat s domácí lavičkou a přidělal práci domácí ochrance, která mu musela dveře ven ukázat a vytlačit ho s pomocí hostujícího trenéra z haly, jinak by si to šel vyříkat snad i s časomírou, diváky a slečnami trhající lístky. Domácí pak dostali šanci na standartku, kterou zahodili, ale následné dvě minuty přečíslení již proměnili. Dlouho „hráli na nervy“ divákům i hostujícím hráčům, nahrávali dokola bez vážnější šance až nakonec hostující trojici vytáhli a vykombinovali až do prázdné, na 4:3 dal Koc. Pak nám zápas opět zpestřil hostující vyloučený brankář a komik Šimon, který se opět vrátil na střídačku hostů, vynadal konečně domácím fanouškům a s pomocí ochranky neochotně opět zmizel. Tempo hry se ještě vystupňovalo, oba týmy bojovali o každý centimetr prostoru, vedlo to na obou stranách ke střelám z dálky nebo zblokovaným střelám, až 4 minuty před koncem se hezky uvolnil Štverák a pěknou střelou zvýšil na 5:3. Při souboji před naší bránou ze vzduchu upadl Kasýk při kontaktu s Hanušem, který následně na ležícího Kasýka šlápl a když se zvedl, ještě ho krosčekoval do obličeje a vykoledoval si také červenou a šel si povídat s kolegou Šimonem do šatny. Domácí tak necelé tři minuty před koncem dostalo opět možnost přečíslení, ve kterém se ale nikam nehnalo a snažilo se držet míč. Odvážně hrající Helas se snažil útočit i v oslabení, dostal se do šancí a donutil Landrgotta ke dvěma těžkým zákrokům, ale zároveň to úplně otevřel vzadu a v přečíslení Vnuk našel Koce, který ve skluzu uklidil do prázdné, 6:3. Hostující tým těsně před koncem už ztratil koncentraci a otevřel dveře ještě jednou, Štrajt toho využil, položil si brankáře a do prázdné přidal Helasu na cestu do Brna sedmý gól, završil svůj hattrick a upravil na konečných 7:3. Plzeň s Landrgottem v bráně tak vyhrála už třetí zápas v řadě a vyšvihla se už na šesté místo. Helas svoji psychickou nevyrovnanost dokázal i po zápase, kdy v útrobách slovně napadl i paní, která zajišťuje pro domácí zdravotnický dozor. Brněnští se prostě do Plzně přijeli více hádat a prát, než hrát futsal. Plzeňák "Goťák" vychytal třetí výhru v řadě a "Miki" Štrajt trefil hattrick.