10. SKUP Olomouc 2 16:43 1
11. Žabinští Vlci Brno 2 14:41 1

Kompletní tabulka

Futsalová Plzeň je ve finále poháru FAČR

Heřmanův Městec, Chrudim – Semifinále Final Four Poháru FAČR 2015 ve futsalu rozhodlo v pátek o sobotních finalistech. V prvním utkání porazila Plzeň Vysoké Mýto 8:6 po prodloužení. Ve druhém zápasu zdolala hostitelská Chrudim zručské Benago 5:1.

Vysoké Mýto začalo fantasticky a ve 13. minutě zvyšoval už na 3:0 Vladyka, který v tu chvíli dal druhý gól v zápase. Ještě mezi tím pokořil plzeňského brankáře Prekopa Formánek. Plzeň se poprvé trefila v 16. minutě, kdy se z gólu radoval Koc. Obrovský vzruch přinesla poslední minuta první půle. Sklenář nejprve zvýšil na 4:1 pro Nejzbach, ale plzeňský Koc zkompletoval hattrick a snížil 3:4. To však nebylo vše. Na poločasových 5:3 pro Vysoké Mýto zvýšil Formánek.

Druhý poločas se lépe povedl Plzni, ale až posledních deset minut. Ve 30. minutě ještě vedl Nejzbach znovu o tři góly, když se trefil Wimmer – 6:3. Zdálo se být rozhodnuto, ale to z daleka nebylo. Štrajt rázem proměnil a vrátil Interobal do hry. Pět minut před koncem snížil na rozdíl jedné branky Šíša a ve 37. minutě dokonce vyrovnal z desetimetrové penalty Štverák. Zápas dospěl do prodloužení, kde udeřili Plzeňští a dvěma trefami na konci každé části se poslali do sobotního finále.

„Hrálo se vyrovnané utkání,“ začal s hodnocením trenér Nejzbachu Miroslav Semerád a pokračoval: „V prvním poločase jsme měli dost šancí. Kdybychom je využili, tak jsme odskočili o více jak dva góly. Zřejmě by bylo rozhodnuto. Nicméně po chybách jsme inkasovali a do druhé půle byl výsledek otevřený. Plzeň se dostala do hry. Ve druhé půli padalo hodně branek a přibývalo faulů. Rozhodlo to, že jsme po chybách inkasovali góly a neproměňovali jsme šance.“

Velkou radost měli pochopitelně Plzeňští, kteří utekli hrobníkovi z lopaty. „Klíčové bylo, že za stavu nula-tři a jedna-čtyři pro soupeře se naši kluci nepoložili. Chtěli s výsledkem něco udělat a do soupeře se zakousli. Po nepovedeném začátku se kluci dokázali do utkání vrátit. Silou vůle, srdíčkem a bojovností si finále zaslouženě vybojovali. Pro nás je to velký úspěch,“ prozradil trenér Plzně Petr Kučera a dodal: „Lituji, že jsou vykartovaní Vnuk a Štrajt, kteří si ve finále nezahrají.“

Nejzbach Vysoké Mýto - SK Interobal Plzeň 6:8 pp (5:3 - 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Vladyka, 6. Formánek (Sklenář), 13. Vladyka (Formánek), 20. Sklenář, 20. Formánek, 30. Wimmer (Vladyka) – 16. Koc (Štrajt), 20. Koc (Štverák), 20. Koc, 30. Štrajt (pen.), 35. Šíša, 37. Štverák (10 m kop), 45. Kasýk, 50. Štverák. Rozhodčí: Cílek, Velebil. ŽK: Merkl, Formánek – Vnuk, Mižár, Štrajt.

Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Simon) – Merkl, Sklenář, Michalec, Kubát, Vágner, Ráliš, Vladyka, Wimmer, Formánek, Šabata, Vodrážka, Fidler. Trenér Miroslav Semerád.

Interobal Plzeň: Prekop (21. Landrgott) – Štverák, Mižár, Mariánus, Štrajt, Šíša, Koc, Kasýk, Stejskal, Vnuk, Kučera. Trenér Petr Kučera.