11. Žabinští Vlci Brno 2 14:41 1

Kompletní tabulka

Interobal v poháru rozstřílel FC Mnichov 13:1

Plzeň jednoznačně postoupila přes FC Mnichov do dalšího kola poháru FAČR.

Plzeňští svého soupeře od začátku přehrávali a bylo jen otázkou času, kdy se pytel s góly roztrhne a kolik gólů si domácí z tohoto zápasu odnesou. Do desáté minuty byl k vidění spíše fotbal a proto svítilo na ukazateli skóre 1:1. domácím v tu dobu pomáhaly až neskutečné zákroky brankáře, který držel jejich naděje dlouho nad vodou. Přibližně v polovině poločasu se hráči Plzně uklidnili, rozběhali a skóre začalo pomalu narůstat až na poločasové skóre 4:1 pro Plzeň.

Druhý poločas byl ještě jednoznačnější a domácí už se zmohli pouze k rušivým útokům. Hosté si zahráli s chutí a přidávali postupně jeden gól za druhým. Nejvíce se v tomto směru přičinil Štverák, který přispěl k výhře osmi body! Nakonec se skóre zápasu zastavilo na 13:1 pro Plzeň.

Slovo trenéra Plzně Petra Kučery: "Domácím chci poděkovat za slušně a korektně odehraných zápas, bez zbytečných tvrdých střetů a podobně. Náš tým přistoupil k zápasu s největší váhou a nechtěl se žádné blamáže dopustit. Pohár je pro nás důležitou soutěží. Kluky chci pochválit, že pracovali stejně aktivně jak ze stavu 0:0 tak i za stavu 10:1. Přesně takový zápas kdy z člověka spadne nervozita a s chutí si zahraje a zastřílí jsem chtěl již delší dobu odehrát, protože se nám to nepovedlo ani v přípravě. Snad jsme si nechali i nějaké góly na páteční zápas a troufnu si říci, že sestava na Tango bude pro všechny strany asi velkým překvapením."

Sestava Plzně: Prekop, Vykoupil – Štrajt, Kučera, Štverák, Šíša, Mižár, Mariánus, Šebek, Kasýk, Forman, Böhm
Góly a asistence Plzně: Mariánus 2+1, Štverák 4+4, Štrajt 4+1, Kučera 1+0, Forman 1+1, Böhm 1+0, Kasýk 0+2, Šíša 0+1

Na všechny se těšíme v pátek 25.9. od 20:30 v hale Slavia VŠ v Plzni proti týmu Tango Brno.