Rok 2021 uzavřen výhrou nad Chrudimí

Třešničku na dortu si připravil rok 2021 na svůj závěr. Interobal doma v dohrávce 4. kola přivítal v tabulce první Chrudim, která v této sezoně ještě neokusila porážku. Atraktivní souboj nabídl řadu tvrdých soubojů, žlutých karet a také červenou a nádhernou rozhodující trefu Michala Seidlera.

Vstup do utkání se povedl domácí Plzni, která se zásluhou kapitána Lukáše Rešetára dostala už ve 2. minutě do vedení. Ten se dostal k vybojovanému míči Dušanem Künstnerem a milimetrově zamířil do horního rohu branky. Plzni však vedení dlouho nevydrželo a na konci 5. minuty srovnal z dorážky David Drozd. Interobal si mohl vzít vedení zpět, jenže parádní střela brankáře Lukáše Němce skončila v 11. minutě jen na tyči. Více tref tedy 1. poločas nepřinesl a o poločase platilo nerozhodné skóre 1:1.

Po necelých šesti minutách druhého poločasu viděli diváci na tribunách futsalovou lahůdku. Peter Kozár rozehrál lobem přes šířku hřiště na Michala Seidlera. Ten se do balónu opřel vší levou nohou a fantasticky zamířil do horního rohu. Za minutu byl po druhé žluté kartě vyloučen chrudimský kapitán Matěj Slováček a Plzeň dostala možnost jít do trháku v přesilovce. V té měl největší příležitost Michal Holý, který však hlavou minul odkrytou branku. V polovině druhé půle mohli všichni v hale zažít déjà vu, když se tentokrát do míče z voleje opřel Michal Holý. Jeho tvrdá rána však skončila na břevně a po odraze těsně před brankovou čarou. Plzeň si vytvářel mnoho příležitostí, Chrudim však držel nad vodou brankář. I ten už byl však překonán Petrem Kozárem ve 38. minutě. Vydařený blafák však kapitán slovenské reprezentace zakončil pouze střelou do tyče. Další branka už se tak v zápase neurodila a atraktivní souboj zvládla lépe Plzeň, když zvítězila 2:1.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Lukáš Rešetár: „Jsem hrozně rád, že se nám povedlo Chrudimi zase trochu srazit hřebínek a odčinit tu porážku na jejím hřišti. Ten dnešní zápas byl ze začátku takový opatrný a bylo na obou týmech znát, že přes svátky z toho svého rytmu vypadly. Potom přišlo několik tvrdších soubojů a ta druhá půle byla takové hezké vyvrcholení toho zápasu a jsme šťastní, že jsme to urvali.“

David Drozd (hráč, FK Chrudim): „Potkali se dva aspiranti na titul a tak to vypadalo i na hřišti. Zápas byl vyrovnaný po celou dobu a šance rozhodnout utkání měly oba týmy. V prvním zápase jsme byli produktivnější v koncovce, ale dnes nám to už tolik nešlo. Musíme hodit tento zápas za hlavu a soustředit se na další zápasy, ve kterých chceme uhájit první místo v základní části.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - FK CHRUDIM 2:1 (1:1)

SK Interobal Plzeň: Němec (Vahala, Luhový) – Rešetár (C), Holý, Vnuk, Künstner, Rick, Kozár, Zdráhal, Seidler, Havel, Štrajt, Buchta

FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Koudelka, Slováček (C), D. Drozd, P. Drozd, Everton, R. Mareš, Kubát, Max, Doša, Balog

Branky: 2´ Rešetár (Künstner), 26´ Seidler (Kozár) – 5´ D. Drozd

Karty: 8´ Němec – 9´ a 27´ (ČK) Slováček, 9´ Javorski, 26´ Kubát, 27´ Šimon (trenér brankářů), 40´ Dudu, 40´ Everton

Rozhodčí: Černý, Kresta - Lafek