Interobal vstoupil do play-off vysokou výhrou, zářili Seidler a Holý

Páteční večer znamenal start vrcholu sezony 1. Futsal ligy i pro plzeňský celek. K prvnímu utkání čtvrtfinálové série dorazil na západ Čech Liberec. Utkání se po opatrném začátku rozjelo v gólové hody, které řídila zejména dvojice Michal Seidler a Michal Holý. Plzeň po výhře 8:1 bere první bod do série.

Začátek zápasu byl z domácí strany poněkud nervózní a Plzeňáci nemohli chytit tempo. Na rozpačitý úvod zareagoval Marek Kopecký oddechovým časem, po kterém začalo střelecké představení. Jako první se v utkání v 11. minutě prosadil Michal Seidler. Ten famózně prošel přes obránce i brankáře podél brankové čáry a zakončil do odkryté branky. Plzeň nadále tlačila a odměnou ji byly tři slepené góly. Během 15. minuty se prosadil nejprve Michal Seidler dloubáčkem číslo jedna, na něj o několik vteřin později navázal z dorážky kapitán Lukáš Rešetár. Plodné období zakončil v 16. minutě Michal Seidler dloubáčkem číslo dva a završil hattrick během pěti minut. U všech tří gólů v rozmězí minuty a několika vteřin asistoval Michal Holý. Do poločasu stihli svěřenci Marka Kopeckého ještě završit bůra. Dušan Künstner nabil Michalu Holému a ten odmazal jednu trefu z cesty do Klubu 250. Interobal si díky silné druhé polovině prvního poločasu odnesl do šatny pohodlný náskok 5:0.

Druhý poločas začal famózní trefou Michal Seidler. Ten se opřel do míče z voleje po rohu Michala Holého a rozvlnil sít v liberecké brance. Sedmou branku utkání vstřelil hráč s číslem sedm Lukáš Rešetár, který takřka dovezl míč až do sítě. Ve 107. startu v play-off to byl pro kapitána Interobalu gól s pořadovým číslem 107. Na branku plzeňského kapitána zareagovali hosté snížením a z hloučku libereckých fanoušků se ozvalo: „Otočíme!“ Na toto volání razantně zareagoval během následné minuty Michal Holý, který vstřelil poslední gól utkání. Plzeň zvítězila nad Libercem v úvodním utkání 8:1 a v sérii se ujala vedení.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Holý: „Zápas se mi hodnotí určitě výborně, vyhráli jsme 8:1. Prvních sedm osm minut jsme čekali na první branku, ale jinak jsme měli celý zápas pod kontrolou. Byli jsme trpěliví, podařilo se nám dát slepené góly a zbytek zápasu už jsme si pohlídali. Loni jsme se v prvním zápase v play-off trápili, letos jsme ho zvládli bez problémů a do Liberce se nám pojede dobře.“

Karel Vrabec (trenér Liberce): „Máme za sebou první čtvrtfinálový zápas, ve kterém jsme vycházeli z dobrého bloku a snažili se dostávat do brejkových situací. Prvních 10 minut jsme si vypracovali několik slibných šancí, kde nám k první brance zápasu chyběl už jen krůček. Škoda, že jsme to nebyli my, kdo vstřelil první branku, mohlo by to být zajímavější. Pak přišel nástup famózně hrajícího Seidlera, který otevřel skóre. I přes ten výsledek musím kluky pochválit. Do druhého zápasu si musíme říct na čem a jak zapracovat, abychom předcházeli těm obdrženým brankám a co udělat lépe, abychom jich více vstřelili.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - FTZS LIBEREC 8:1 (5:0), stav série 1:0

SK Interobal Plzeň: Němec (Luhový, Vahala) – Holý, Seidler, Künstner, Rešetár (C), Rick, Kozár, Štrajt, Havel

FTZS Liberec: Vogt (Dlask) – P. Bína (C), Vobořil, Díl, Baran, Jelínek, Benek, Daněk, Janáček – Patrman, Hořák, Devátý

Branky: 11´ Seidler (Štrajt), 15´ Seidler (Holý), 15´ Rešetár (Holý), 16´ Seidler (Holý), 19´ Holý (Künstner), 22´ Seidler (Holý), 28´ Rešetár (Holý), 31´ Holý – 29´ Díl

Karty: nikdo - 16´ Vobořil

Rozhodčí: Cílek, Chládek – Laštovička