Interobal zvládla 5. utkání a postoupil do finále

Strhující semifinálová série mezi Plzní a Teplicemi se dočkala ve čtvrtek večer svého rozuzlení. Plzeňští futsalisté po skvělém úvodu utkání drželi odstup od svého soupeře a až do konce utkání nenechali nic náhodě. Po vítězství 6:4 jsou svěřenci Marka Kopeckého opět ve finále, kde se znovu utkají s Chrudimí.

Bleskový vstup do utkání se povedl domácím futsalistům. Včerejší oslavenec Lukáš Rešetár si ke svým 38. narozeninám nadělil hned v 1. minutě branku a poslal Plzeň do vedení. To v páté minutě zdvjonásobil nádhernou ranou Dušan Künstner a běžel se radovat mezi fanoušky, kterých se na utkání sešel nádherný počet a zaplnili celou tribunu. O vedení 3:0 se zasloužil Michal Seidler, který v 11. minutě zakončil po skvělé práci Dušana Künstnera, který přelstil dva teplické Brazilce. Jako další se z gólu radovali hosté, když v 18. minutě snížil Rodriguinho. S rychlou odpovědí ale přispěchal Lukáš Rešetár, který opět zvýšil. Plzeňské vedení 4:1 mělo však jepičí život, neboť vzápětí snížil Varela. Po prvních dvaceti minutách vedli domácí 4:2.

Vstup do druhé půle měli hráči Interobalu fantastický. Po necelých dvou minutách se po standardní situaci prosadil Michal Holý a minutu po něm také krásně z voleje Tomáš Buchta. Zrazu tak domácí hráči vedli už 6:2 a šestnáct a půl minuty před koncem reagovaly Teplice hrou bez brankáře. Z té se hosté dokázali prosadil dvakrát, když se trefili ve 24. minutě William a ve 33. minutě Rodriguinho. Vítr z plachet teplickému týmu však vzal jeho kapitán Adriano, který krátce po gólu na 6:4 dostal červenou kartu. Plzeňští sice přesilovku nevyužili, v závěru zápasu ale ani neinkasovali a dokráčeli k výhře 6:4, k otočce série z 0:2 na 3:2 a k postupu do finále!

OHLASY PO UTKÁNÍ

Lukáš Rešetár: „Oproti předchozím zápasům rozhodlo to, že jsme se docela brzy dostali do vedení o více branek. Náskok jsme pak drželi, i když soupeř snižoval. Vždy jsme měli polštář dvou nebo tří branek. Nedopustili jsme, aby soupeř snížil na jednu branku a dostal nás pod tlak. Ke konci byl zápas divoký, ale my jsme s vypětím všech sil vedení ubránili a už jsme neinkasovali. Už v poločase jsme věřili, že nedostaneme tři góly, které by znamenaly remízu.“

Tomáš Künzl (asistent trenéra Teplic): „V prvním poločase šla Plzeň jednoznačně a zaslouženě do vedení. My jsme přepli až po třetí obdržené brance. Začali jsme hrát a snížili na rozdíl dvou branek. Ve druhé půli se nám dařila až hra bez brankáře. Musím uznat, že Plzeň nakonec zaslouženě vyhrála. My jsme měli sérii rozhodnout dřív.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - SVAROG FC TEPLICE 6:4 (4:2), SÉRIE 3:2

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Luhový) – Rešetár (C), Holý, Seidler, Buchta, Rick, Kozár, Štrajt, Havel, Künstner

Svarog FC Teplice: Hůla (Novák) – Adriano (C), Senra, Rodriguinho, Varela, F. Kopecký, Slepčík, Diece, Pacheco, William, Rhouila, Abrham, De Agostini

Branky: 1´ Rešetár (Holý), 6´ Künstner, 11´ Seidler (Künstner), 18´ Rešetár (Seidler), 22´ Holý (Seidler), 23´ Buchta (Kozár) – 18´ Rodriguinho, 19´ Varela (Diece), 24´ William (Adriano), 33´ Rodriguinho

Karty: 8´ Štverák (asistent trenéra), 12´ Rick, 29´ Vahala – 11´ a 34´ (ČK) Adriano, 12´ Senra, 33´ William, 34´ Rodriguinho, 34. Sigilin (zdravotník)

Rozhodčí: Petr, Kliner – Rygl