Naposledy doma v základní části úspěšně

V duelu prvního s posledních nedošlo k žádnému překvapení. Plzeň si proti Ústí nad Labem s chutí zastřílela a potvrdila domácí dominanci v základní části. V té doma plzeňští futsalisté ztratili pouhé dva body. Proti Rapidu se blýskli tři střelci hattricku.

Gólový účet načal v 5. minutě Kozár. Na další úspěch domácí čekali do 12. minuty, kdy se prosadil Caio, na kterého v následující minutě ještě navázali Křivánek a Buchta. Vedení 4:0 znamenal prostor k debutu mladého brankáře Jakuba Fořta. Tomu však ligová premiéra zhořkla po třech minutách, kdy byl po smolné útočné ztrátě vyloučen za faul na unikajícího soupeře. Hosté přesilovku využili a snížili na 1:4 z jejich pohledu. Do Poločasu se dokázal ještě jendou prosadil Křivánek.

Jak první půle skončila, tak druhá začala - tedy brankou Křivánka, který zkompletoval hattrick. Poté se gólová mašina domácích naplno rozjela, góly stříleli Caio, Knobloch, Holý, hattrick završil i Buchta a následně i Vnuk. Konečné skóre zápasu se zastavilo na 16:1 a skvělá atmosféra v hale měla tříbodovou vůni.

Poslední utkání v základní části odehrají hráči Interobalu po reprezentační přestávce v Kadani proti Perštejnu. Pokud jej neprohrají, zvítězí v základní části.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Adam Knobloch: „Zápas jsme začali aktivně a po vstřelení prvního gólu jsme se uklidnili. Přišla malá komplikace v podobě červené karty a obdrženého gólu, ale zápas jsme měli pod kontrolou. Ve druhém poločase se hra hodně otevřela a skóre jsme jen navyšovali. Chci poděkovat fanouškům, kteří nás po celou základní část doma skvěle podporovali a těšíme se na ně zase play-off!“

Matěj Čapek (hráč Ústí): „Těžko se hodnotí takto vysoká porážka, která navíc znamená jistotu sestupu. V prvním poločase jsme dokázali v okleštěné sestavě relativně dobře odrážet útočnou snahu domácích. Po zranění J. Schorsche jsme museli odehrát 30 minut v šesti hráčích, což byla voda na mlýn domácím a projevilo se to také na konečném skóre.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - FC RAPID ÚSTÍ NAD LABEM 16:1 (5:1)

SK Interobal Plzeň: Vahala (13. – 16. Fořt) – Diece, Caio, Rick, Kozár – Křivánek, Knobloch, Buchta, Künstner – Rešetár (C), Holý, Vnuk, Seidler

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (C) (35. Smolař) – Ji. Zápotocký, Ja. Zápotocký, Vobořil, Vondrka, Mraček, Čapek, Schorsch

Branky: 5. Kozár (Diece), 12. Caio (Diece), 13. Křivánek (Künstner), 13. Buchta (Künstner), 20. Křivánek (Rick), 23. Křivánek (Kozár), 26. Buchta (Knobloch), 28. Caio (Holý), 32. Vnuk (Kozár), 34. Knobloch (Caio), 34. Buchta (Küstner), 36. Knobloch (Vahala), 37. Kozár (Caio), 38. Vnuk (Holý), 39. Holý (Knobloch), 40. Vnuk (Křivánek) – 17. Vobořil (Zápotocký)

Karty: 16. Fořt (ČK) - nikdo

Rozhodčí: Řeháček, Milner – Laštovička