Překvapivá výhra na úvod finále

První finále play off 2023 nabídlo v pátek velké překvapení. Domácí Interobal zvítězil vysoko 6:0, ale není pochyb o tom, že zaslouženě. Hattrickem se blýskl Brazilec Caio. Série pokračuje v úterý v Heřmanově Městci.

Interobal vlétl do utkání jako uragán a během prvního poločasu úvodního finálového klání rozhodl o svém přesvědčivém vítězství. Hrálo se ve vysokém tempu, jak se dalo očekávat. A překvapivě navrch měla Plzeň. Rešetára ještě v šesté minutě dokázala Chrudim pokrýt. O tři minuty později ale nedokázal Drozd zastavit Caia, Rick vylepšil pozici Diecemu, který z úhlu překonal levačkou brankáře hostů.

Na konci dvanácté minuty se trefil také Caio, jenž zužitkoval parádní průnikovou přihrávku Kozára, a když Seidler následně vybojoval míč pro Vnuka, děly se v hale Lokomotiva věci. Tomáš Vnuk tvrdou ranou bodlem i přes snahu brankáře Duda znovu zavěsil a Plzeň byla na koni. Tlak domácího celku neznal meze. Rohový kop Vnuka si do vlastní sítě nešťastně srazil Éverton. Patnáctá minuta - 4:0.

Zdálo se, že by poločasová přestávka mohla Chrudimi pomoct. Nestalo se. Naopak ve dvaadvacáté minutě přidal druhý zásah Caio. Velkou zásluhu měl na této trefě Kozár, který perfektně vypresoval míč na otálejícím Koudelkovi.

V závěru si velkou smůlu vybral také brankář Dudu. Tvrdý pokus z velké dálky namířil pouze do Caia, od jehož zadní části těla se míč odrazil do odkryté branky Východočechů. Interobal poté celé utkání dohrál ve velkém stylu.

(zdroj: futsalliga.cz)

OHLASY PO UTKÁNÍ

Tomáš Vnuk: „Takový výsledek nikdo nečekal, ale je to stále pouze 1:0 na zápasy. Musíme tento zápas hodit za hlavu, i když jsme díky němu nahoře. Je to teprve první krok, dva nám ještě chybí. Rozhodla naše produktivita. Pro nás to byl zápas snů, pro Chrudim asi nejhorší poločas v celé historii klubu.“

Matěj Slováček (hráč FK Chrudim): „Nevím, co se stalo. Řekli jsme si, že musíme hrát bez chyb, protože Plzeň je dokáže potrestat. Udělali jsme moc chyb. Plzeň nám dala gól skoro z každé šance a v prvním poločase rozhodla. Je to pouze jeden zápas. U nás budeme chtít sérii vyrovnat, ale musíme se na to lépe připravit, jít do utkání s lepší koncentraci a větší bojovností. V tom nás Plzeň v prvním zápase předčila.“

SK INTEROBAL PLZEŇ - FK CHRUDIM 6:0 (4:0), stav série 1:0

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec) – Caio, Diece, Kozár, Rick – Vnuk, Holý, Rešetár (C), Seidler – Knobloch, Křivánek, Buchta, Künstner

FK Chrudim: Dudu (Špánik, Gerčák) – Pett, Doša, Torres, Slováček (C) – Everton, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd – Kubát, Radovanović, Valadares

Branky: 9. Diece (Rick), 12. Caio (Kozár), 15. Vnuk, 15. vlastní, 22. Caio (Kozár), 32. Caio

Karty: 38. Vnuk - nikdo

Rozhodčí: Chládek, Černý – Lasch