Plzeň vstoupila do ligy kanonádou, odnesl to Chomutov

Souboj mistra s nováčkem byl na úvod 1. Futsal ligy k vidění v Plzni. Po nepříliš střelecky povedené přípravě se tentokrát kanóny hráčů Plzně rozjely naplno a soupeře z Chomutova vůbec nešetřily. Drtivá výhra 18:0 potěšila fanouška a do následujících šlágrů posílila plzeňské sebevědomí.

Úvodní oťukávání obou týmů ukončil v 6. minutě Lukáš Křivánek, který v utkání vsítil svůj první gól z pěti. Do poločasu domácí dokázali navýšit skóre až na 8:0. Mezi střelci byl i brankář Lukáš Němec, který se krásně trefil z dálky pod břevno. Hattrick do poločasu stihl dovršit již zmíněný Lukáš Křivánek. Dalšími střelci úvodního dějství zápasu byli Tomáš Vnuk, Lukáš Rešetár a Vitinho.

Právě brazilský bojovník se dvakrát prosadil i ve druhé půli a uvedl se v české lize hattrickem. Čepice na palubovku mohly létat i pro Tomáše Vnuka a Adama Knoblocha, také oni se v utkání prosadili třikrát. Chomutov ve druhé půli prakticky nekladl odpor a jen se čekalo, kolik to skončí. Premiérovou ligovou trefu v plzeňském dresu si připsal i Francisco Mikuš, který přidal i tři povedené asistence. Do hry se na plzeňské straně během utkání dostali všichni hráči i brankáři. To Chomutov musel zkousnout vyloučení Radka Jelínka, který obdržel dvě žluté karty. Skóre se nakonec zastavilo na poměru 18:0 a Plzeň v cestě za obhajobou brala první tři body.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Ondřej Vahala: „Vysoká výhra, dopadlo to přesně tak, jak jsme si na začátek přáli. Do zápasu naskočili všichni a skoro všechno, do čeho jsme kopli, skončilo v brance. Snad se nám v příštím zápase rozstřílí i Kaká, kterému to dnes asi nebylo souzeno. Děkujeme fanouškům, kteří fandili opět skvěle, jako minulou sezónu a věřím, že jich příště dorazí ještě víc!“

Lukáš Vlach (hráč Chomutova): „Do zápasu jsme vstoupili dobře. Prvních 10 minut jsme drželi s Plzní krok. Zodpovědně jsme bránili a plnili vše, co jsme si v kabině před zápasem řekli. Pak se projevila kvalita soupeře a naše nezkušenost, kdy jsme dostali během chvíle 4 góly a přestali jsme hrát. Musíme se z toho poučit a pracovat dál. Příští týden to budeme chtít doma odčinit před našimi fanoušky a získat první 3 body.”

SK INTEROBAL PLZEŇ - OXYWORLD BANÍK CHOMUTOV 18:0 (8:0)

SK Interobal Plzeň: Němec (18. - 27. Fořt, 27 Vahala) – Rešetár (C), Vnuk, Křivánek, Knobloch – Rick, Kozár, Vitinho, Kaká – Buchta, Mikuš

Oxyworld Baník Chomutov: Nejedlý (B. Klíma) – D. Klíma (C), Krok, Jelínek, Vlach – Kadlec, Kibal, Liška, Drbohlav

Branky: 6. Křivánek (Kaká), 11. Vnuk (pen.), 11. Křivánek, 12. Němec (Vnuk), 15. Vitinho (Vnuk), 16. Křivánek (Vnuk), 17. Rešetár (Knobloch), 18. Vitinho, 21. Křivánek (Buchta), 21. Vnuk (Křivánek), 23. Knobloch (Vnuk), 27. Křivánek (Vnuk), 29. Kozár (Mikuš), 31. Vitinho (Kaká), 33. Mikuš (Knobloch), 35. Knobloch (Křivánek), 36. Vnuk (Mikuš), 40. Knobloch (Mikuš)

Karty: 39. Knobloch – 8. a 27. (2. ŽK) Jelínek, 11. Krok

Rozhodčí: Řeháček, Milner – Zlatník